רשימת צמחי בית קטנים קלים לגידול

רשימת צמחים לבית קטנים קלים לגידול

צמחי בית קטנים מוסיפים כל כך הרבה לכל חלל מגורים, ומאירים אפילו את החדרים הקודרים ביותר. לא רק שהם נעימים מבחינה אסתטית, אלא שהחבילות הקטנות האלה של ירוק יכולות גם לעזור להרים את מצב הרוח ולהפחית את רמות הלחץ, בנוסף אם תבחרו נכון, הטיפול בהם לא חייב להיות משימה מכבידה. צמחי בית קטנים רבים מאוד עמידים ואינם זקוקים טיפול רב – זרימת מים מדי פעם מספיקה לעתים קרובות כדי לטפל במינים מסוימים.

אלוקסיה קלידורה

צמח אלוקסיה קלידורה
צמח אלוקסיה קלידורה

לצמחי אלוקסיה קלידורה יש עלים גדולים ומבריק שלעתים קרובות הם בעלי דוגמה או ורידים בולטת – למרות שהם די עמידים, אלוקסיה קלידורה כן אוהב לשמור על לחות, אז הקפד להשקות אותם באופן קבוע. הם גם מעדיפים אור שמש עקיף ואינם סובלים יותר מדי דברים ישירים.

סנסיווריה מגוונת

צמח סנסיווריה מגוונת
צמח סנסיווריה מגוונת

אם אתם מחפשים צמח בית שכמעט בלתי אפשרי להרוג, אז ה- סנסיווריה מגוונת זה הצמח! המין הלבבי הזה יכול לשרוד בכל דבר מאור בהיר ועד חושך מוחלט ובקושי צריך השקיה (פעם בחודש אמור לעשות את העבודה). בנוסף, תכונותיו מטהרות האוויר הופכות אותו לבחירה טובה במיוחד עבור אלו הסובלים מאלרגיות ואסטמה.

פוטוס זהוב

צמח פוטוס זהוב
צמח פוטוס זהוב

צמח פוטוס זהוב קלים לטיפול הם בחירה מצוינת עבור אנשים עסוקים או אלה המחפשים צמח מקורה שאינו זקוק ליותר מדי תשומת לב. פוטוס זהוב יכול לשגשג הן באור שמש בהיר, עקיף והן בתנאי תאורה חלשים, ולא אכפת להם אם תשכחו להשקות אותם מדי פעם – זרימת מים מדי פעם היא בדרך כלל כל מה שהם צריכים. בנוסף, העלווה הנגררת שלהם הופכת אותם למושלמים לתליית סלים.

זמיאוקולקס

צמח זמיאוקולקס
צמח זמיאוקולקס

צמח זמיאוקולקס הוא צמח בית עמיד באמת שסובלני להפליא לכל מה שהחיים זורקים עליו! ישרוד ללא אור שמש ישיר (הוא אפילו יסתדר בחושך מוחלט!), אלא גם עם השקיה מינימלית. גם העלווה הירוקה המבריקה שלו מנצחת – מושלמת להוספת מגע של תחכום לכל בית!

שרך כוכב כחול

צמח שרך כוכב כחול
צמח שרך כוכב כחול

שרך הכוכב הכחול, הידוע גם בשם 'המיילר המאובק', הוא בחירה אידיאלית למתחילים. לא רק שהוא נראה מדהים עם העלווה הרכה והכחולה-ירוקה שלו, אלא שהוא גם די קל לטפל בו. הוא מעדיף אור עקיף בינוני עד בהיר וישגשג כאשר הוא מושקה באופן קבוע – באופן אידיאלי פעם או פעמיים בשבוע אמור לעשות את העבודה!

קלתאה אורנטה

צמח קלתאה אורנטה
צמח קלתאה אורנטה

צמחי קלתאה אורנטה הם עוד בחירה מצוינת אם אתם מחפשים להוסיף קצת צבע ומרקם לבית שלכם. למרות שהם לא צריכים הרבה מים, חשוב לשמור על האדמה שלהם לחה – אז וודאו שאתם לא שוכחים את השפריצים הרגילים מדי פעם! הם גם צריכים אור בהיר ועקיף, אז תנסו למצוא לו מקום קרוב לחלון אם אפשר.

פפרומיה

צמח פפרומיה
צמח פפרומיה

צמחי פפרומיה הם בחירה מצוינת אם אתם מחפשים צמח בית אטרקטיבי שקל לטפל בו. הם מעדיפים אור בהיר, עקיף ואדמה לחה – רק דאגו לעציץ ניקוז טוב! כל עוד אתם תזכרו להשקות אותם כל שבוע בערך, הם ישארו מאושרים ובריאים. בנוסף, הגודל הקטן שלהם הופך אותם למושלמים עבור חללים קטנים או למדפים.

זברה הוורתיה

צמח זברה הוורתיה
צמח זברה הוורתיה

ה-זברה הוורתיה היא בחירה מצוינת אם אתם מחפשים משהו קצת שונה. זהו סוקולנט ירוק עד שיש לו פסים בולטים דמויי זברה על העלים שלו ומעדיף אור בהיר ועקיף. רק תדאגו לא להשקות אותו יתר על המידה – כמו בכל הסוקולנטים, הצמחים האלה מעדיפים לשמור על הצד היבש יותר!

פילודנדרון

צמח פילודנדרון
צמח פילודנדרון

פילודנדרונים הם אחד מצמחי הבית הפופולריים ביותר בחוץ, וקל להבין מדוע. הם עמידים להפליא ודורשים טיפול מינימלי – העלים הירוקים המבריקים שלהם ישגשגו באור בינוני עד בהיר ויעדיפו תנאי לחות. רק הקפידו להשקות אותם פעם בשבוע בערך, והם צריכים להישאר מאושרים ובריאים.

גפן ראש חץ

צמח גפן ראש חץ
צמח גפן ראש חץ

גפן ראש החץ היא בחירה מצוינת למי שרוצה משהו קצת שונה. העלים שלו בצורת חץ מעוצבים בצורה מושכת וקל לטפל בהם, אור עקיף והשקיה קבועה (רק תדאגו לא להשקות אותם יותר מדי!). בנוסף, העלווה הנגררת שלהם הופכת אותם למושלמים לתליית סלים.

היהודי הנודד

צמח היהודי הנודד
צמח היהודי הנודד

היהודי הנודד היא עוד בחירה מצוינת למי שמחפש צמח בית קל לטיפול. הם מעדיפים אור עקיף בינוני עד בהיר ואדמה לחה – רק תוודאו שאתם לא משקים אותם יותר מדי! העלווה הכסופה הופכת אותם לתוספת מסוגננת לכל בית, והגפנים הנגררות שלהם הופכות אותם למושלמים לתליית סלים.

מה קראנו עד עכשיו?

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים

מאמרים נוספים

צמחים שיעזרו להתגבר על מצב רוח ירוד

מצבי רוח ירודים הם חלק בלתי נפרד מחיינו, אך קיימות דרכים טבעיות להתמודד איתם בעזרת צמחים מיוחדים. צמחים שונים מכילים תכונות ייחודיות שיכולות לסייע בשיפור מצב הרוח, בהפחתת לחץ

איך לתכנן ולעצב גינה בצורה נכונה

איך לתכנן ולעצב גינה בצורה נכונה

תכנון ועיצוב גינות לבית פרטי דורש גישה מתחשבת המשלבת גם פונקציונליות וגם אסתטיקה. בין אם אתם מקימים גינה חדשה ובין אם אתם משחזרים גינה קיימת, שיקול זהיר של גורמים

תחזוקת גינה והצמחים בבניין משותף

חשיבות תחזוקת גינה והצמחים בבניין משותף

ראשית תחזוקת צמחים והגינה בבניין משותף משפרת את המשיכה האסתטית הכוללת, ויוצר סביבה נעימה יותר לתושבים. הוא מציע מרחב להירגעות, אינטראקציה חברתית, ואף משמש כמפיג מתחים. גם טיפוח צמחים