עיצוב גינה במרפסת

עיצוב גינה במרפסת

כשמדובר על עיצוב גינה במרפסת, יש כמה דברים שאתם צריכים לקחת בחשבון בראש ובראשונה עליכם לקחת בחשבון את השטח העומד לרשותכם, אם יש לכם מרפסת קטנה אז תצטרכו להקפיד על הצמחים שתבחרו כדי שלא יעמיסו את החלל, אתם גם צריכים לוודא שהצמחים שתבחרו יוכלו לסבול את כמות אור השמש או הצל שמקבלת המרפסת שלכם.

היבט חשוב נוסף בעיצוב גינות מרפסת הוא בחירת סוג הריהוט הנכון, אתם רוצים לוודא שהרהיטים שאתם בוחרים יהיו עמידים בפני מזג אוויר כדי שיוכל לעמוד בפני פגעי מזג האוויר, אתם גם צריכים לוודא שהוא נוח כדי שתוכל ליהנות מהבילוי במרפסת לאורח זמן ממושך.

לבסוף אתם צריכים לחשוב על המראה הכללי של גינת המרפסת שלכם, אתם רוצים לבחור צמחים ורהיטים המשלימים זה את זה ויוצרים מראה מגובש, זכרו המרפסת שלכם היא הרחבה של הבית, אז אתם צריכים שהיא תשקף את הסגנון האישי שלכם, עם מעט תכנון תוכלו ליצור חלל יפהפה ומזמין שתהנו ממנו לאורך שנים.

ישנן דרכים רבות להפיק את החלל החיצוני של המרפסת , אחת הדרכים היא להתקין גינה במרפסת, זה מוסיף יופי ירוק ומקום רגוע להירגע למרחב המחיה, אם אין לכם זמן או יכולת ליצור גינה בעצמכם, ישנן חברות רבות שיעשו זאת עבורכם אנחנו אחת מהם.

כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון בעת ​​עיצוב גינה במרפסת

שטח: כמה מקום יש? תרצו לבחור צמחים המתאימים לשטח הפנוי, אתם גם צריכים להשאיר מקום להליכה ולישיבה.

שמש: רוב הצמחים צריכים קצת שמש בכל יום, אז שקלו היכן המרפסת מקבלת הכי הרבה שמש ותכננו בהתאם, ייתכן שיהיה עלייכם להתקין סוככים או צלונים כדי להגן על צמחים עדינים מפני חשיפה רבה מדי לשמש.

מים: צמחים רבים זקוקים להשקיה סדירה, ולכן תצטרכו מקור מים בקרבת מקום, אם למרפסת שלכם אין חיבור לצינור, אתם יכולים להשתמש במיכל מים נייד או להתקין מערכת השקיה.

משקל: משקל האדמה והצמחים יכול להצטבר במהירות, אז וודאו שהמרפסת יכולה לתמוך במשקל של הגינה, בחלק מהמרפסות יש הגבלות משקל, אז הקפידו לבדוק לפני שאתם מתחילים לשתול.

פריסה: החליטו איך אתם רוצים שהגינה שלכם תיראה, רוצים עיצוב רשמי עם קווים ישרים ושתילות סימטריות? או שאתם מעדיפים מראה טבעי יותר עם שבילים מפותלים ונטיעות לא רשמיות?

צמחים: בחרו צמחים שישגשגו בתנאים במרפסת שלכם. אם יש לך מקום שטוף שמש, שקול לשתול עשבי תיבול, ירקות או פרחים. אם המרפסת שלכם מקבלת הרבה צל, בחרו בצמחים שמעדיפים פחות אור, כמו שרכים או טחבים.

מיכלים: סוג המיכלים שבהם אתם משתמשים יהיה תלוי במגבלות החלל והמשקל של המרפסת שלכם, סירי פלסטיק או קרמיקה קלים הם בחירה טובה עבור רוב המרפסות, אם יש לכם מרפסת גדולה תוכלו להשתמש אדנית כבדים יותר מחומרים כמו בטון או מתכת.

ריהוט: אל תשכח להוסיף רהיטים לגינת המרפסת שלכם שולחן וכיסאות חיוניים להנאה מהחלל. ייתכן שתרצו להוסיף גם ספסל.

עיצוב גינה במרפסת קטנה

יכול להיות אתגר אבל עם קצת תכנון קפדני, אפשר לקבל מרחב מקסים.

הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא כמה אור שמש או צל מקבלת המרפסת זה יקבע איזה סוג של צמחים תצליחו לגדם בה, אם המרפסת מקבלת שמש מלאה אז בחרו בצמחים שיכולים לגדול כמו סוקולנטים, אם הוא מוצל אז חפשו צמחים שנהנים מהצל החלקי כמו שרכים וקולאוס.

חשבו על המראה הכללי שאתם רוצים להשיג האם אתה רוצה מקום רגוע ליהנות מכוס קפה בבוקר? או חלל רשמי יותר לאירוח אורחים?

איך בונים גינה במרפסת?

ברגע שאתם יודעים איך אתם רוצים שגינה שלכם תיראה זה הזמן להתחיל לקנות אספקה, עציצים או מיכלים עבור הצמחים, כמו גם אדמה לעציצים וכל ציוד גינון אחר שאתם עשוים להזדקק לו, הקפידו לבחור עציצים בגודל המתאים לצמחים שאתם רוצים לגדל, אם אינכם בטוחים איזה עציצים אתם יכולים לגדל, התייעצו עם המומחים גינון או עם הצוות במשתלה המקומית.

כשיש לכם את כל מה שאתם צריכים, הגיע הזמן להתחיל עם השתילת צמחים הגדולים ביותר תחילה, ולאחר מכן מלאו סביבם בצמחים קטנים יותר, השקו את הצמחים באופן קבוע ודשן אותם לפי הוראות היצרן. עם קצת טיפול ותשומת לב, תהיה לכם גינת מרפסת יפה.

מה קראנו עד עכשיו?

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים