עיצוב גינה בדירת גן

הקמת גינה בדירת גן

עיצוב גינה בדירת גן יכול להיות אתגר, אבל אפשר ליצור חלל יפה ופונקציונלי ישנם מספר דברים שכדאי לקחת בחשבון בעת ​​תכנון עיצוב הגינה, כגון גודל החלל, סוג הצמחים שאתם רוצים לגדל וכמות אור השמש שהחלל מקבל.

כאשר מעצבים את הגינה, חשוב לקחת בחשבון את גודל החלל העומד לרשותכם אם יש לכם שטח קטן, תצטרכו לבחור בצמחים קטנים יותר ולהימנע מצפיפות יתר, אם יש שטח גדול יותר אתם יכולים להרשות לעצמכם להיות יצירתיים יותר עם בחירת הצמחים ואלמנטים העיצוביים.

סוג הצמחים שתבחרו לגינה שלכם ישפיע גם על העיצוב הכללי אם תרצו לגדל ירקות, תצטרכו לבחור בצמחים הדורשים שמש מלאה, אם תרצו לגדל פרחים תוכלו לבחור בצמחים המעדיפים צל חלקי.

כמות אור השמש שהחלל מקבל הוא גם גורם חשוב שיש לקחת בחשבון בעת ​​תכנון עיצוב הגינה אם החלל מקבל הרבה אור שמש ישיר, תצטרכו לבחור בצמחים שיכולים לסבול את החום והאור אם החלל נמצא באזור מוצל ניתן לבחור בצמחים המעדיפים טמפרטורות קרירות יותר.

לאחר שלקחתם את הגורמים לעיל, תוכלו להתחיל לתכנן את עיצוב הגינה שלכם, ישנם משאבים רבים זמינים באינטרנט ובספרי גינון שיכולים לעזור ליצור את הגינה המושלמת לחלל שלכם עם קצת תכנון ויצירתיות, תוכלו לקבל גינה יפה ופונקציונלית.

הקמת גינות בדירות גן

מציג קשיים שלא נמצאים בגינון בבתים מסורתיים חוסר המקום הוא הבעיה הברורה ביותר.

סוג הצמחים שתגדלו יוכתב גם על ידי כמות אור השמש שהגינה מקבלת, אם אין הרבה אור שמש ישיר חפשו צמחים שנהנים מהצל החלקי לעומת זאת, אם הגינה שלכם בשמש מלאה כל היום, בחרו בצמחים שיכולים לעמוד בחום ובאור.

חשוב לקחת בחשבון את גודל הגינה שלך גם בעת עיצובה. אם יש לך כמות מוגבלת של מקום, היצמד לצמחים קטנים יותר כדי לא להעמיס את האזור. גינות גדולות יותר נותנות לך יותר חופש להיות יצירתי עם בחירת הצמחים ואלמנטים העיצוביים שלך.

לאחר שלקחתם את כל הגורמים הללו בחשבון תוכלו להתחיל לתכנן את עיצוב הגינה שלכם.

איך יוצרים גינה יפה בחלל קטן?

להלן מספר טיפים לעיצוב גינות בדירות גן:

  1. נצלו את החלל האנכי. אם יש לכם גינה קטנה, השתמשו בחלל אנכי על ידי שתילת צמחים מטפסים או גפנים. אלו יוסיפו עניין ועומק לגינה שלכם, ויכולים גם לספק פרטיות.
  2. השתמש במיכלים מיכלים מעולים לעיצוב גינה בדירת גן מכיוון שהם ניתנים להזזה בקלות ומאפשרים לכם לשנות את מראה הגינה שלכם במהירות ובקלות, בחרו מיכלים המשלימים את סגנון הבית והריהוט שלכם והקפידו לבחור בצמחים שיסתדרו היטב במיכלים.
  3. בחרו בצמחים בעלי תחזוקה נמוכה בבחירת צמחים לגינה הקפידו לבחור בזנים בעלי תחזוקה נמוכה שלא ידרשו טיפול רב, יש הרבה צמחים יפים וקלים לטיפול, אז תערכו מחקר כדי למצוא את אלה שיעבדו הכי טוב בגינה שלכם.
  4. צרו נקודות מיקוד לגן צריך להיות לפחות מוקד אחד או שניים, כגון תכונת מים, פסל או יצירת אמנות. מוקדים מוסיפים עניין ויכולים לעזור למשוך את העין דרך הגן.
  5. תוסיפו תאורה, תאורה יכולה לעשות הבדל גדול במראה הכללי של הגינה שלכם, אז תקפידו להוסיף קצת תאורה כדי להדגיש תכונות מיוחדות, פנסי נתיב ואורות סולאריים הם דרכים נהדרות להוסיף תאורה מבלי להוסיף יותר מדי עומס.

צרו מפלסים שונים בגינה על ידי שימוש בערוגות או מיכלים מוגבהים זה ייתן אשליה של יותר מרחב ועומק וגם יאפשר לשתול יותר מגוון בשטח קטן.

שתילת פרחים בצבעים שונים יכולה באמת להאיר את החלל, ושימוש בעלים או עלווה צבעוניים יכולים להוסיף עניין גם כשהפרחים אינם פורחים.

לבסוף, אל תשכחו את הנוף הקשה! שילוב של אלמנטים כמו שבילי חצץ, קירות אבן או מאפיין מים יכול באמת לגרום לגינה שלכם לבלוט.

האם אפשר לגדל צמחים בדירה?

כן, אתם יכולים לגדל צמחים בדירה! אתם רק צריכים לבחור את הצמחים הנכונים שמתאימים לחלל שלכם ולגודל העציצים או המיכלים שבהם אתם מתכוונים להשתמש.

איפה שמים צמחים בדירה קטנה?

ישנן כמה אפשרויות היכן לשים צמחים בדירה קטנה. אם יש לכם מקום שטוף שמש בבית אתם יכולים לשים שם את הצמחים, לחלופין אם יש לכם מדף או אדן חלון שמקבלים אור טוב, זה יהיה מקום נהדר לשים בו את הצמחים,  אתם יכולים גם לתלותאת ה צמחים מהתקרה או לשים אותם על גבי ארונות, כל מקום שמקבל אור טוב ולא צפוף מדי יעבוד!

מהם צמחי בית עם תחזוקה נמוכה?

כמה צמחי בית עם תחזוקה נמוכה כוללים צמחי עכביש, סוקולנטים וצמחי נחשים, צמחים אלה אינם דורשים הרבה מים או תשומת לב, ולכן הם מושלמים עבור אנשים עסוקים.

מה קראנו עד עכשיו?

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים