גדר חיה

גדר חיה לגינה הטובים ביותר

גדר חיה דרך פופולרית להוסיף יופי מיוחד, פרטיות וביטחון לבית. הם יכולים לשמש גם כדי ליצור גבול אטרקטיבי סביב הנכס. ישנם סוגים רבים ושונים של משוכות גינה זמינות, לכן חשוב לבחור את אחת המתאימה לצרכים הספציפיים שלכם.

אחד הסוגים הנפוצים ביותר של משוכות גינה הוא גדר חיה ירוקה. גדר חיה פופולריות מאוד מכיוון שהן נשארות ירוקות כל השנה, ומספקות מעט פרטיות וביטחון. עם זאת, הם דורשים יותר תחזוקה מאשר סוגים אחרים של משוכות גינה, שכן יש צורך לקצץ אותם על בסיס קבוע.

אם אתם מחפשים אפשרות בתחזוקה נמוכה, אז אולי כדאי לכם לשקול גדר חיה נשיר. משוכות נשירים מאבדות את העלים שלהן בסתיו, אבל הן מצמיחות אותן מחדש באביב, זה אומר שאין צורך לקצץ אותם לעתים קרובות כל כך, מה שהופך אותם לבחירה טובה עבור אנשים שאין להם זמן להתעסק בכל הפרוצדורה.

ניתן לייצר משוכות גינה ממגוון חומרים, כולל עץ, פלסטיק, מתכת ואפילו בטון. לכל חומר יתרונות וחסרונות משלו, לכן חשוב לבחור את המתאים לצרכים הספציפיים שלכם. למשל, משוכות עץ לגינה פופולריות מאוד מכיוון שהן נראות טבעיות ומעניקות פרטיות רבה. עם זאת, הם דורשים יותר תחזוקה מאשר סוגים אחרים של משוכות גינה ויכולים להיות רגישים לרקבון ולמזיקים.

אם אתם מחפשים פתרון קבוע יותר, אז אולי כדאי לכם לשקול משוכות גינה מבטון או מתכת. סוגים אלו של משוכות עמידים מאוד ויכולים להחזיק מעמד שנים רבות עם מעט תחזוקה. עם זאת, הם יכולים להיות יקרים ואולי לא יהיו הבחירה הטובה ביותר עבור כולם.

לא משנה באיזה סוג של גדר חיה תבחרו, חשוב לזכור שהם דורשים תחזוקה שוטפת על מנת להישאר במיטבם. הקפידו לקצץ אותם על בסיס קבוע ולפקח עין על כל סימני נזק. עם קצת טיפול, משוכות הגינה יספקו לכם שנים של יופי מיוחד, פרטיות וביטחון.

צמחי גדר חיה

בבחירת צמחים לגדר חיה, חשוב לבחור את הצמחים המתאימים לאקלים ולאזור שלכם. לדוגמה, אם אתם חיים באקלים שיותר קרירים, תרצו לבחור בצמחים עמידים בפני מזג אוויר קר.

ישנם סוגים רבים ושונים של צמחי גידור זמינים, לכן חשוב לבחור את הצמח המתאים לצרכים הספציפיים שלכם.

כמה מצמחי הגידור הפופולריים ביותר כוללים:

עץ תאשור: עץ תאשור הוא בחירה פופולרית לגדר חיה מכיוון שהוא עמיד בפני בצורת ומזיקים. הוא גם גדל היטב באקלים קרים וניתן לקצץ אותו למגוון צורות.

פריבט: פריבט היא בחירה פופולרית נוספת עבור משוכות מכיוון שקל לגדל אותה וניתן לקצץ אותה למגוון צורות. הוא גם עמיד בפני מזיקים ובצורת.

טקסוס: טקסוס הוא צמח שגדל לאט ועמיד בפני מזיקים ומחלות. ניתן לקצץ אותו למגוון צורות.

אם אתם מחפשים צמח גדר חיה דל תחזוקה וקל לטפל בו, אולי כדאי שתשקלו להשתמש בקיסוס. קיסוס הוא צמח שגדל במהירות הדורש טיפול מועט וניתן לאמן אותו בקלות לגדול בכל צורה שתחפוץ.

צמחי גדר חיה לגינה הטובים ביותר

עם כל כך הרבה צמחי גידור זמינים, זה יכול להיות קשה לדעת איזה מהם מתאים לגינה שלך. להלן רשימה של צמחי הגידור הטובים ביותר שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה.

משוכות ירוקות הן בחירה פופולרית מכיוון שהן מספקות עניין לאורך כל השנה וניתן להשתמש בהן ליצירת מראה שונה, מרשמי ועד לא רשמי.

טקסוס, קופסה ופריבט הם כולם בחירה טובה עבור משוכות ירוקות.

משוכות נשירים הן גם אפשרות טובה ויכולות לספק פרטיות ומחסה בחודשי החורף כאשר הם מאבדים את העלים שלהם. אשור, קרן, ולוז הם כולם משוכות נשירים טובות.

איך לשתול גדר חיה לגינה בצורה נכונה

בעת בחירת צמח גדר חיה, קחו בחשבון את הגובה והפיזור האולטימטיבי שלו, כמו גם כמה מהר הוא גדל. תצטרכו גם לחשוב כמה קל לקצץ ואם אתם רוצים מראה רשמי או לא רשמי.

לאחר שבחרתם את צמחי גדר חיה לגינה המתאימה לגינה שלכם, תצטרכו להכין את האדמה לפני השתילה.

לחפור תעלה ברוחב כפול מרוחב העציץ ולערבב פנימה חומר אורגני כמו קומפוסט או זבל אורגני.

השקו את הצמחים היטב לפני השתילה ולאחר מכן השקו אותם באופן קבוע במהלך השבועות הראשונים לאחר השתילה.

תצטרכו לקחת בחשבון את סוג הקרקע והחשיפה לשמש ולרוח בגינה שלכם. לאחר שבחרתם את צמח הגדר המתאים לגינה שלכם, תצטרכו להכין את הקרקע לפני השתילה.

חפרו תעלה ברוחב פי שניים מהעציץ ועמוקה מספיק כדי להכיל את שורשי הצמח.

ערבבו פנימה מעט זבל אורגני היטב או קומפוסט לאדמה כדי לעזור לצמחי הגדר להתבסס.

שתלו את צמחי הגידור במרחק של לפחות 30 ס"מ (1 רגל) זה מזה, וודא שהשורשים קבורים ושכל צמח נמצא באותו עומק כמו שהיה בעציץ.

מוצקים היטב ומשקים היטב.

יש לגזום גדרות באופן קבוע כדי שהן ייראו במיטבן, התדירות שתצטרכו לגזום אותם תלויה בסוג הגידור ובמראה שאתם הולכים אליו.

יש צורך לגזום גדרות פורמליות בתדירות גבוהה יותר מאשר גדרות לא רשמיות. ניתן לגזום משוכות ירוקות בכל עת של השנה, אך יש לגזום משוכות נשירים רק בסוף החורף או בתחילת האביב.

בעת גיזום גדר חיה, ודאו שאתם משתמשים בכלים הנכונים לעבודה. מזמרה כף יד מתאימה לגדר חיה קטנה, אך גדרות גדולות יותר יצטרכו להיות גזוזות עם גוזם גדרות חשמלי או מונע בנזין. התחילו על ידי חיתוך דפנות הגדר כדי ליצור קצה ישר.

לאחר מכן חתכו את החלק העליון של הגדר כדי ליצור את הצורה הרצויה. ודאו כי אתם מנקים את גוזמי הגדרות לאחר כל שימוש כדי למנוע התפשטות מחלות.

כעת, כשאתם יודעים לבחור ולטפל בגדר חיה לגינה, תוכלו להתחיל לתכנן את גבול הגינה המושלם עבורכם.

מהי הגידור הטובה ביותר לגינה?

זו שאלה שקשה לענות עליה מכיוון שיש כל כך הרבה סוגים שונים של גידור ולכל אחד יש את היתרונות שלו. אם אתם מחפשים גדר חיה שתספק פרטיות אז אולי כדאי לכם לשקול גדר חיה ירוקה כמו טקסוס או קופסה.

אם אתם מחפשים גדר חיה שתוסיף עניין לגינה שלכם אז אולי כדאי לשתול תערובת של מינים שונים. כמה אפשרויות פופולריות עבור משוכות גן כוללות אשור, קרן, פריבט והולי.

בבחירת גדר חיה לגינה שלכם חשוב לקחת בחשבון את הגובה והפיזור בסופו של דבר של הצמחים. תצטרכו גם לחשוב כמה תחזוקה אתם מוכנים לעשות. גדרות מסוימות דורשות גיזום קבוע כדי לשמור על צורתן בעוד שאחרות אפשר להשאיר לגדול באופן טבעי.

לאחר שהחלטתם על סוג הגידור שתרצו, השלב הבא הוא לבחור את הצמחים הנכונים. כאשר קונים צמחים לגדר חיה, עדיף לקנות אותם במשתלה מומחית שכן הם יהיו איכותיים יותר ומתאימים יותר לגינה שלכם.

כדאי גם לקנות צמחים המתאימים לסוג האדמה בגינה שלכם.

כאשר שותלים את הגדר חיה, חפרו תעלה שרוחבה כפול מרוחב כדורי השורש של הצמח. לשתול את הצמחים בעומק הנכון ולרווח אותם באופן שווה. לאחר השתילה, השקה את הבאר ומרחה חיפוי כדי לסייע בשמירה על הלחות.

לאחר שתילת הגדר חיה, חשוב לפקוח עליה עין ולוודא שהיא מקבלת מספיק מים. אם מזג האוויר יבש מאוד, ייתכן שתצטרכו להשקות את הגידור מדי שבוע. לאחר הקמת הגידור, אתם יכולים להפחית את כמות ההשקיה.

גיזום גדר חיה הוא חלק חשוב בתחזוקת גדר חיה בגינה. התדירות של גיזום תהיה תלויה בסוג הגידור ובמראה שאתם תבחרו. בדרך כלל, יש צורך לגזום גדרות ירוקות רק פעם בשנה בעוד גדרות נשירים יצטרכו לגזור פעמיים או שלוש פעמים בשנה.

בעת גיזום גדר חיה, השתמשו תמיד במזרזים נקיים וחדים. כדאי גם לוודא שכל הכלים עוברים חיטוי לפני השימוש כדי למנוע הפצת מחלות.

אם תעקבו אחר העצות האלה, לא אמורה להיות לכם בעיה לגדל גדר חיה יפה בגינה שלכם.

מהי התקופה הטובה ביותר בשנה לשתול גדר חיה?

התקופה הטובה ביותר לשתילת גדרות היא באביב או בסתיו. זה מאפשר לצמחים להתבסס לפני מזג האוויר החם בקיץ או מזג האוויר החורפי הקר. אם אתם חייבים לשתול במהלך הקיץ, הקפידו להשקות את הגידור באופן קבוע.

באיזו תדירות עלי לגזום את הגידור שלי?

בדרך כלל מומלץ גיזום גדר חיה פעם בחודש במהלך עונת הגידול. עם זאת, ייתכן שיהיה עליכם לגזום לעתים קרובות יותר אם הגדר גדלה במהירות או אם היא גדלה.

מהן כמה בעיות נפוצות עם משוכות גינה?

כמה בעיות נפוצות עם משוכות גינה כוללות כנימות, חרקי אבנית וזחלים. ניתן להדביר מזיקים אלו באמצעות סבון קוטל חרקים או שמן גננות, חשוב שתקפידו לגזום את הגדר כדי שלא תספק מקום להסתתר למזיקים.

מה קראנו עד עכשיו?

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים