מהי הדרך הנכונה לכרות עץ

הדרך הנכונה לכרות עצים

כשמגיע הזמן לכרות עץ, יש לזכור כמה דברים על מנת לבצע את העבודה בצורה בטוחה ויעילה.

  • ראשית, חשוב להצטייד בכלים הנכונים לעבודה, מסור חשמלי הוא האפשרות הטובה ביותר עבור רוב העצים, אך אם העץ קטן מספיק, מסור ידני עשוי להספיק.
  • שנית, וודאו תמיד שיש לכם נתיב פנוי ליציאה מהעץ לאחר כריתתו. זה יעזור לך להימנע מפגיעה מנפילת ענפים.
  • לבסוף, בעת כריתת העץ, הקפידו להשתמש בתנועות חלקות ואחידות, זה ימנע מהמסור החשמלי להיתקע בעץ ויעזור לכם לחתוך נקי.

הגענו לחיתוך עץ

עכשיו מגיע החלק המסובך – לבצע את החתכים בצורה נכונה.

צרו שתי פרוסות אנכיות לתוך גזע העץ בזווית של 45, אחת כלפי מעלה ואחת למטה (זה נקרא חתך). עצרו כשאתם רואים שנוצר ציר קל – זה מספיק מקום ללהב המסור להשתלב שם בבטחה.

לאחר מכן תבצעו שני חתכים אופקיים משני הצידים , במקביל לקרקע, ממש מחוץ לחתך התחתון.

שוב, עצרו כאשר אתם רואים שנוצר ציר קל. לבסוף, חברו את החתכים הללו עם חיתוך סופי אחד בתחתית המקביל לחיתוך האנכי הראשון – זה יגרום לעץ ליפול לכיוון שאתם רוצים שהוא יפול.

אם אתם מחפשים חברת גינון ציבורי או חברת גינון ביתי אתם יכולים לפנות אלינו אנחנו חברת גינון פיקס בעלי וותק וניסיון מעל עשור עם עובדים חרוצים ומנוסים.

יש לשמור על בטיחות בזמן כריתת עץ

בטיחות קודמת לכול! לפני התחלת התהליך חיתוך כלשהו, וודאו שאין אנשים או בעלי חיים באזור שסביבכם.
בנוסף, היו מודעים לקווי חשמל או למכשולים אחרים שעלולים להפריע בזמן שאתם כורתים את העץ.

ניקוי אזור לאחר כריתת עץ

ברגע שהעץ ניכרת, הגיע הזמן לנקות. הקפידו להשליך כראוי מכל בולי עץ חתוכים או ענפים שבהם לא תשתמשו ותפדקו אם יש גדמים שעלולים להיות תקועים באדמה. ייתכן שתזדקקו לאת או גרזן כדי לחפור אותם החוצה (אך הקפידו לא לפגוע בשורשים הסמוכים!).
אם אתם מתכננים לערוך מדורה, נסו להרחיק אותה מענפים שנפלו כדי שלא יתלקחו בקלות. לבסוף, שימו לב לכל שתילים שאולי צצו – שקול לדלל אותם כדי שלא יגדלו יותר מדי עצים במקום אחד ויצרו זה את זה!

האם יש דרך לא נכונה לכרות עץ?

אנשים רבים מאמינים שיש דרך נכונה ושגויה לכרות עץ.
עם זאת, האמת היא שאין דרך אחת נכונה לכרות עץ, הדרך הטובה ביותר לכרות עץ תלויה בסוג העץ, מטרת הכריתה ובכלים הקיימים.
לדוגמה, אם אתo מנסים לכרות עץ גדול, תצטרכו להשתמש בטכניקה שונה מאשר אם אתם פשוט גוזמים ענפים. באופן דומה, אם אתם משתמשים במסור חשמלי, תצטרכו לנקוט באמצעי בטיחות שונים מאשר אם אתם משתמשים במסור ידני.
בסופו של דבר, הדרך הטובה ביותר לדעת כיצד כריתת עצים מתבצעת היא להתייעץ עם איש מקצוע מנוסה, הם יוכלו לייעץ לכם את הטכניקות הנכונות לכריתת סוגים שונים של עצים בצורה בטוחה ויעילה.

איך כורתים עצים גבוהים לבד?

לכרות עץ גבוה לבד יכול להיות משימה מרתיעה ולא בטיחותית, למרות שזה אפשרי עם הציוד והטכניקה המתאימים. ראשית, תצטרכו ליצור סביבת עבודה בטוחה על ידי פינוי מברשת או פסולת שעלולים להפריע. לאחר מכן, תצטרכו להשתמש בסולם או במה אחרת כדי להגיע לענפים שיש לחתוך.
בעת חיתוך ענפים, השתמש תמיד במסור בעל להב חד ובמצב טוב.
התחילו ביצירת חריץ בענף במרחק של כמטר מהגזע, ואז סיים את החיתוך בניסור מלמטה למעלה.
תחזרו על התהליך הזה עד שכל הענפים יוסרו.
לבסוף, השתמשו במסור חשמלי כדי לחתוך את תא המטען לחתיכות ניתנות לניהול, ואז הסירו אותם מהאזור.

איך לכרות עץ כדי שיפול באיזור שאנחנו רוצים?

כשכורתים עץ, המטרה היא שהוא יפול בכיוון הרצוי לנו.
ניתן להשיג זאת על ידי ביצוע חיתוך בצד העץ הפונה מכיוון הנפילה הרצוי.
הצעד הראשון הוא ליצור חריץ בצד העץ, החריץ צריך להיות כשליש מהדרך דרך העץ וצריך להיות בזוית לכיוון הנפילה הרצוי.
לאחר מכן, נעשה חיתוך אחורי בצד הנגדי של העץ, ממש מעל לתחתית החריץ. החיתוך האחורי צריך להיות ברמה עם החלק העליון של החריץ.
לבסוף, "חתכי בטיחות" נעשים משני צידי החתך האחורי, ממש מעליו ומתחתיו. חיתוכים בטיחותיים אלו עוזרים למנוע מהעץ "להתנער" – כאשר גזע העץ מתפצל ומתרחק בחזרה לכיוון החותך. על ידי ביצוע שלבים אלה, אפשר להבטיח שהעץ יפול בכיוון הרצוי לנו.

האם צריך לאטום ענפי עץ לאחר כריתה?

אין צורך לאטום ענפי עץ לאחר כריתה. אם החתך נקי ועשוי בזווית הנכונה, העץ יצור יבלות מעל הפצע ויתחיל בתהליך הריפוי. עם זאת, אם החתך משונן או עשוי בזווית חדה מדי, איטום הפצע עשוי לסייע במניעת נזק נוסף.
בנוסף, איטום הפצע עשוי לסייע בהרתעת חרקים ופטריות ריקבון, שעלולות לגרום נזק חמור לעץ. אם החלטתם לאטום ענף עץ לאחר כריתה, הקפידו להשתמש בחומר נושם שיאפשר לעץ להמשיך בתהליך הריפוי הטבעי שלו.

מהו הכלי הטוב ביותר לכריתת עץ?

ישנם מגוון כלים שניתן להשתמש בהם כדי לכרות עץ, אך הכלי הטוב ביותר לעבודה יהיה תלוי בגודל ובסוג העץ. לדוגמה, עץ קטן ניתן לכרות בקלות בעזרת גרזן או מסור, אך עץ גדול ידרוש שימוש במסור חשמלי. גם סוג העץ משנה. עץ רך, כמו אורן, ניתן לחתוך בכל סוג של מסור, אך עץ עץ, כמו אלון, ידרוש שימוש במסור חזק יותר, כמו מסור חשמלי. בסופו של דבר, הכלי הטוב ביותר לכריתת עץ הוא הכלי המתאים ביותר לסוג העץ שלפנינו.

מה קראנו עד עכשיו?

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים

מאמרים נוספים

צמחים שיעזרו להתגבר על מצב רוח ירוד

מצבי רוח ירודים הם חלק בלתי נפרד מחיינו, אך קיימות דרכים טבעיות להתמודד איתם בעזרת צמחים מיוחדים. צמחים שונים מכילים תכונות ייחודיות שיכולות לסייע בשיפור מצב הרוח, בהפחתת לחץ

איך לתכנן ולעצב גינה בצורה נכונה

איך לתכנן ולעצב גינה בצורה נכונה

תכנון ועיצוב גינות לבית פרטי דורש גישה מתחשבת המשלבת גם פונקציונליות וגם אסתטיקה. בין אם אתם מקימים גינה חדשה ובין אם אתם משחזרים גינה קיימת, שיקול זהיר של גורמים

תחזוקת גינה והצמחים בבניין משותף

חשיבות תחזוקת גינה והצמחים בבניין משותף

ראשית תחזוקת צמחים והגינה בבניין משותף משפרת את המשיכה האסתטית הכוללת, ויוצר סביבה נעימה יותר לתושבים. הוא מציע מרחב להירגעות, אינטראקציה חברתית, ואף משמש כמפיג מתחים. גם טיפוח צמחים