העתקת עצים

העתקת עצים

העתקת עצים הם חלק חשוב בתעשיית הגננות, והם ממלאים תפקיד חיוני בהפצת צמחים.

ישנן שיטות רבות ושונות לייצור עצים, אך הנפוצה ביותר היא על ידי העתקת עצים קיימים, הכוונה לקחת עץ ממקום אחד ולשתול אותו באדמה במקום חדש.

עצי העתקה משמשים לעתים קרובות ליצירת שיבוטים של צמחים רצויים, כגון אלה בעלי מאפיינים נדירים או ייחודיים, הם יכולים לשמש גם לייצור מספר רב של צמחים זהים למטרות מסחריות.

בעוד שעצי העתקה יכולים להיות מופקים כמעט מכל סוג של צמח, מינים מסוימים קשים יותר להפצה מאחרים, עצים בעלי רמה גבוהה של גיוון גנטי לרוב קשים יותר לצמוח בהצלחה.

הצלחת העתקת עצים תלויה במספר גורמים, לרבות סוג העץ השיטה בה משתמשים והתנאים שבהם הם נלקחים.

איך מעתיקים עצים?

ישנן מספר דרכים לעתיק עצים, בהתאם לגודל וסוג העץ.

עצים קטנים יותר ניתן להשתיל באמצעות חפירה, ראשית חפרו בור ברוחב ועמוק פי שניים מכדור השורש של העץ, לאחר מכן הסירו בזהירות את העץ ממיקומו הנוכחי והניחו אותו בחור, מלאו את החור באדמה והשקו היטב.

עצים גדולים יותר עשויים לדרוש ציוד מיוחד להזזה, ניתן להשתמש באלות עצים או במקציצות כוח כדי לחפור בור גדול סביב כדור השורש של העץ, לאחר מכן ניתן להרים את העץ אל מחוץ לחור באמצעות מנוף או מכשיר הרמה אחר, יש למקם את העץ במיקומו החדש ולמלא את החור באדמה השקו את העץ היטב.

העתקת עצים צעירים

בעת העתקת עצים צעירים, חשוב לבחור במין המתאים לאקלים ולתנאי הקרקע המקומיים, העץ צריך להיות גם בריא ונקי ממזיקים ומחלות.

לפני ההשתלה, חפרו בור ברוחב ועמוק פי שניים בגודל שורש של העץ, אם העץ גדל במיכל, הסירו אותו בעדינות מהעציץ ושחררו את השורשים לפני השתילה.

מניחים את העץ בזהירות בתוך החור וממלאים אותו באדמה, השקו ביסודיות וכרכו סביב בסיס העץ כדי לעזור להגן עליו.

העתקת עצים גדולים

ניתן לעשות העתקת עצים גדולים באמצעות ציוד מיוחד, תהליך זה כולל חפירת בור גדול והרמת העץ אל מחוץ לחור באמצעות מנוף או מכשיר הרמה אחר.

יש למקם את העץ במיקומו החדש ולמלא את החור באדמה, ולהשקות את העץ ביסודיות.

העתקת עצים בוגרים

ניתן לקחת שירות העתקת עצים בוגרים תהליך זה כולל חפירת בור גדול סביב השורש של העץ והרמת העץ אל מחוץ לחור באמצעות מנוף או מכשיר הרמה אחר.

מתי הזמן הטוב ביותר לשתול עצים?

הזמן הטוב ביותר לשתול עצים הוא בתחילת האביב לפני תחילת צמיחה חדשה זה מאפשר לעץ להשקיע את כל האנרגיה שלו בהקמת מערכת שורשים חזקה במיקומו החדש.

כמה זמן לוקח לעץ להתאושש מהלם השתלה?

זה יכול לקחת כמה שבועות או אפילו חודשים לעץ להתאושש מהלם השתלה, הלם השתלה הוא מצב שיכול להתרחש כאשר צמח מועבר ממקום אחד לאחר, שורשי העץ נפגעים בתהליך ההשתלה, מה שעלול לגרום לצמח לאבד מים וחומרי הזנה, זה יכול לגרום לנבילה, לנפילת עלים ולעצירת צמיחה וגדילה.

ישנם מספר צעדים שניתן לנקוט כדי למזער הלם השתלה, בעת ההשתלה חשוב לבחור במין המתאים לאקלים ולתנאי הקרקע המקומיים, העץ צריך להיות גם בריא ונקי ממזיקים ומחלות.

לפני ההשתלה, יש לחפור בור ברוחב ועומק פי שניים משורשים של העץ.

מניחים את העץ בזהירות בתוך החור וממלאים אותו באדמה והשקו אותו ביסודיות באופן קבוע.

זה יכול לקחת כמה שבועות או אפילו חודשים לצמח להתאושש מהלם השתלה, עם זאת על ידי טיפול נאות בעץ במהלך ואחרי ההשתלה, אתם יכולים לעזור למזער הלם השתלה ולקדם צמיחה וגדילה בריאה.

מה קראנו עד עכשיו?

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים