תכנון גינה

תכנון גינה פרטית וציבורית מעוצבות

תכנון גינה הוא שלב חיוני ביצירת חלל חיצוני יפה ופונקציונלי. אם תפנו את הזמן לתכנון הגינה שלכם, תוכלו להבטיח שהצמחים שלכם ישגשגו ושהגינה שלכם תהיה מקום מהנה לבילוי.
יש כמה דברים חשובים שכדאי לזכור בעת תכנון גינה:

  1. בחרו את הצמחים המתאימים למזג האוויר המתאים ולסוג האדמה שלכם. לא כל הצמחים יצליחו בכל מזג האוויר, ולכן חשוב לבחור כאלה שישגשגו במיקום המסוים שלכם. כמו כן, צמחים שונים מעדיפים סוגים שונים של אדמה, אז הקפידו לבחור את אלה שיסתדרו היטב עם האדמה ומזג האוויר שיש באזור שלכם.
  2. קחו בחשבון את כמות השמש והצל בגינה שלכם. צמחים מסוימים זקוקים לשמש מלאה כדי לשגשג, בעוד שאחרים מעדיפים אזורים מוצלים. תסתכלו על הגינה במהלך היום כדי לראות כמה שמש וצל היא מקבלת, ולאחר מכן בחרו צמחים בהתאם.
  3. חשבו כיצד אתם רוצים להשתמש בגינה שלכם. האם אתם רוצים מקום להירגע? מקום לארח אורחים? מרחב לילדים לשחק? לדעת כיצד אתם מתכננים להשתמש בגינה יעזור לכם לבחור את הצמחים והפריסה הנכונים.
  4. ערכו רשימה של הצמחים שאתם רוצים. לאחר שהחלטתם איזה סוג של צמחים אתם צריכים, ערכו רשימה של זנים ספציפיים שאתם אוהבים. זה יעזור כאשר תהיו מוכנים לרכוש צמחים או זרעים.
  5. ציירו סקיצה של הגינה שלכם. זה לא חייב להיות משהו מפואר, אבל סקיצה פשוטה תעזור לכם לדמיין את הגינה ולתכנן היכן לשים את כל הצמחים.

תכנון ועיצוב גינה

תכנון ועיצוב גינה כאשר מתכננים את הפריסה של הגינה, יש כמה דברים שכדאי לזכור.
ראשית, שקלו את מטרת הגינה שלכם, מה אתם מחפשים לגדל ירקות או פרחים? האם אתה רוצה מקום להירגע או לארח אורחים? ברגע שאתם תדעו מה היא מטרת הגינה שלכם, אתם יכולים להתחיל לתכנן את הפריסה שלה.

אם אתם מגדלים ירקות, חשוב לתכנן ניקוז נאות ואור שמש.
ודאו שהערוגות רחבות מספיק כדי שתוכלו להגיע לצמחים באמצע, ושקלו להשתמש בערוגות מוגבהות אם יש לכם מקום מוגבל.
עבור פרחים, חשבו על צבע ומרקם בעת סידור הצמחים, יתכן שתרצו לכלול גם כמה מאפיינים קשים, כגון ספסלים או בריכת נוי, כדי להוסיף עניין לגינה.

ברגע שיש לכם מושג כללי על הפריסה, הגיע הזמן להתחיל לשתול! בחרו צמחים המתאימים למזג האוויר ולסוג האדמה שלכם, והקפידו להשקות אותם באופן קבוע, עם קצת טיפול ותשומת לב, הגינה שלכם תפרח בקרוב.

לקחת את הזמן לתכנון הגינה שלכם ישתלם בטווח הארוך. על ידי ביצוע העצות האלה, אתה יכול ליצור מרחב חיצוני יפהפה שתוכלו להנות ממנו במשך שנים רבות.

תכנון גינה פרטית

תכנון גינה פרטית הוא תהליך יצירתי ומתגמל, אבל זה גם יכול להיות מרתיע. יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון כשמתכננים גינה, מהפריסה ועד לסוג הצמחים שתרצו לכלול. אבל עם קצת תכנון וקצת עזרה ממומחים, אתם יכולים ליצור חלל יפהפה שאתם ומשפחתך תהנו ממנו במשך שנים רבות.

תכנון גינה בבית פרטי

כאשר מתכננים את הגינה בבית פרטי, הצעד הראשון הוא להחליט עם איזה סוג של חלל יש לעבוד, אם יש לכם חצר אחורית גדולה, כדאי לשקול לחלק אותה לחלקים שונים, כמו גינת ירק, גינת פרחים ופינת ישיבה. אם יש לכם חצר קטנה יותר, תצטרכו להיות סלקטיבים יותר לגבי סוגי הצמחים שתבחרו ואיך אתם מסדרים אותם.

ברגע שיש לכם מושג על גודל החלל שאתם יכולים לעבוד איתו, אתם יכולים להתחיל לחשוב על סוג הצמחים שאתם רוצים לכלול.
רוצים שילוב של פרחים וירקות? או שאתם רוצים גינת נוי גרידא? אילו סוגי צמחים ישגשגו במזג האוויר שלכם? כל אלה הם שיקולים חשובים בעת בחירת מה לשתול.

מה קראנו עד עכשיו?

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים