גיזום עצים

גיזום עצים בגובה עם מנוף

גיזום עצים הוא תהליך של הסרת ענפים מתים, חולים או פגומים מעץ, זה עוזר לשפר את מראה העץ ובריאותו ויכול גם לסייע במניעת סכנות פוטנציאליות, בעת הגיזום חשוב לבצע חתכים נקיים בצווארון הענפים (האזור בו הענף נפגש עם הגזע) הימנעו מהשארת בדלים, שעלולים להוביל לריקבון ועלול לגרום לניתוק הענף.

הגיזום נעשה לרוב מטעמים אסתטיים לשיפור מראה העץ, עם זאת ישנם יתרונות רבים אחרים לגיזום עצים.
גיזום יכול לעזור ל:

  • הסר ענפים מתים או חולים שעלולים ליפול ולפצוע מישהו
  • שפרו את בריאות העץ על ידי הגברת זרימת האוויר וחדירת האור
  • לעורר צמיחה חדשה
  • לשלוט בגודל העץ ובצורתו

מתי לגזום?

יהיה תלוי בסוג העץ ובסיבה לגיזום, יש לגזום עצים מסוימים כגון מייפל, רק בסוף החורף או בתחילת האביב לפני תחילת צמיחה חדשה, עצים אחרים כמו אלונים, ניתן לגזום בכל עת של השנה אם אינכם בטוחים מתי עדיף לגזום את העץ שלכם, עדיף להתייעץ עם גוזם עצים מוסמך.

תהליך גיזום עצים יכול להיות פשוט או מורכב בהתאם לגודל וסוג העץ הנגזם, עצים קטנים יותר ניתן לרוב לגזום ביד, באמצעות זוג מזמרה חדה, עצים גדולים יותר עשויים לדרוש שימוש בסולם או מנוף, מסור מוט או ציוד מיוחד אחר, עדיף תמיד להתייעץ עם גוזם עצים מוסמך לפני הביצוע.

גיזום עצים הוא חלק חשוב בשמירה על בריאותם ויופיים, על ידי ביצוע הטכניקות הנכונות אתם יכולים לעזור לשמור על העצים שלכם בריאים ונראות מיטבית.

גיזום עצים בגובה

גיזום עצים בגובה יכולה להיות עבודה מסוכנת, חשוב להצטייד בציוד הבטיחות וההכשרה המתאימים לפני ניסיון לגזום עץ, גיזום לא נכון עלול לפגוע בעצים ולגרום להם לצמוח בחזרה בצורה לא נכונה.

השלב הראשון בגיזום עץ הוא לזהות את הענף או הענפים שיש להסיר, אם ענף מת, חולה או פגום, יש להסירו. כמו כן, אם ענף מתחכך בענף אחר או מפריע לקווי חשמל, יש לגזום אותו.

לאחר שזיהיתם את הענפים שיש להסיר, תצטרכו להחליט כמה מהסניף להסיר, עלייכם להסיר רק כמה שצריך כדי להשיג את התוצאה הרצויה, אם תסיר יותר מדי אתם עלולים לגרום נזק לעץ.

כדי לבצע את החיתוך תצטרכו להשתמש במסור או במספרת גיזום, ודאו שהלהב של המסור או הגזירה שלך חדה כדי למנוע נזק לעץ, התחילו את החתך בנקודה שבה הענף פוגש את גזע העץ, חותכים את הענף עד שהוא מנותק לחלוטין.

לאחר שביצעתם את החיתוך, ייתכן שתצטרכו להחליק את האזור סביב החיתוך בעזרת קובץ או נייר זכוכית. זה יעזור למנוע מהמחלה להיכנס לעץ דרך הפצע.

גיזום עצים יכול להיות משימה קשה ומסוכנת. עם זאת עם ציוד בטיחות והכשרה מתאימים, ניתן לעשות זאת בצורה נכונה. גיזום לא נכון עלול לפגוע בעצים ולגרום להם לצמוח בחזרה בצורה לא נכונה. על ידי ביצוע השלבים המפורטים לעיל.

גיזום עצים עם מנוף

גיזום עצים עם מנוף הוא תהליך של הסרה קפדנית של ענפים בודדים כדי לשפר את צורת העץ נדרשת מיומנות וניסיון רב כדי לגזום עץ עם מנוף, שכן אפילו הטעות הקטנה ביותר עלולה להזיק לעץ באופן בלתי הפיך.

עצים שאינם נגזמים בקביעות עלולים להיות מגודלים ולא בריאים, עצים שנגזמו בצורה גרועה עלולים להיות מכוערים ולהוות סכנה בטיחותית אם נותנים לענפים לצמוח ללא מעצורים.

אם יש לכם עץ שצריך לגזום, עדיף להזמין גוזם עצים מקצועי שיבצע את העבודה. גוזם עצים מאומנים בטכניקות המתאימות לגיזום וידאגו לא לפגוע בעץ.

גיזום עצים עם מנוף היא משימה מיומנת שאמורה להתנסות רק על ידי אנשי מקצוע מיומנים. שכירת עץ עץ לגזום העצים שלך תבטיח שהעבודה תתבצע כמו שצריך ושהעצים שלך יישארו בריאים ויפים.

גיזום עצים גבוהים

גיזום עצים גבוהים זוהי עבודה מסוכנת שלעתים קרובות עדיף להשאיר לאנשי מקצוע. עם זאת, אם יש לך עץ גבוה על הנכס שלך שצריך לגזום, יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות כדי להפוך את העבודה לבטוחה וקלה יותר.

ראשית לעולם אל תגזום עצים מבלי ללבוש ציוד בטיחות מתאים, כולל כפפות, משקפי מגן ונעליים יציבות.

שנית השתמשו תמיד בכלים המתאימים לעבודה. מסור יד מתאים לענפים קטנים יותר, אבל תצטרכו מסור מוט או מסור שרשרת עבור גדולים עצים גדולים יותר.

שלישית ודאו שאתם יודעים מה אתם עושים לפני שאתם מתחילים לחתוך, קל לפגוע בעץ אם אתם לא יודעים איך לגזום אותו נכון.

אם אינכם בטוחים כיצד לגזום את העץ שלכם, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להתקשר לחברה מקצועית שמתמחה בגיזום עצים, הם יוכלו לגזום בבטחה וביעילות את העץ, והם גם יוכלו לתת עצות כיצד לטפל בו כראוי בעתיד.

איך גוזמים עץ נכון?

גיזום הוא הסרה סלקטיבית של ענפי עצים וגבעולים בביצוע נכון גיזום יכול לעודד צמיחה, לשפר את צורת העץ ולהסיר ענפים מסוכנים או לא אסטטים, עם זאת אם לא נעשה כהלכה גיזום יכול לפגוע בעץ או אפילו להרוג אותו.

להלן מספר טיפים כיצד לגזום עץ כראוי

  1. ראשית לזהות את הסיבות שבגללן אתם רוצים לגזום את העץ, האם אתם מנסה לעודד צמיחה, לשפר את צורת העץ, או להסיר ענפים מסוכנים או לא אסטטים? ברגע שאתם תדעו את המטרה שלכם, אתם יכול להתחיל לתכנן לגזום את העץ שלכם בצורה הנכונה.
  2. שנית בחרו את הכלים הנכונים לעבודה, לענפים וגבעולים קטנים, זוג גזם חד יעשה את העבודה עבור ענפים גדולים יותר ייתכן שתצטרכו מסור.
  3. שלישית תקפידו לעקר את הכלים לפני השימוש זה יעזור למנוע את התפשטות של המחלה מעץ אחד לשני.
  4. רביעית בעת חיתוך ענפים, הקפידו לחתוך בזווית של 45 מעלות זה יעזור לפצע להחלים מהר יותר וימנע הצטברות מים בחתך.
  5. חמישית לאחר שסיימת לגזום מרחו חבישה לפצעים על החתכים זה יעזור להגן על העץ מפני זיהום ונזק נוסף.

גיזום עצים אולי נראה כמו משימה קלה, אבל בעצם גיזום עצים עבודה מאוד קשה.

מהו הזמן הטוב ביותר לגזום עצים?

בדרך כלל עדיף לגזום עצים בסוף החורף או בתחילת האביב לפני תחילת צמיחה חדשה, עם זאת ישנם מינים מסוימים של עצים שיש לגזום בתקופות שונות של השנה, לדוגמה אדר ועצי ליבנה מדממים בכבדות אם גוזמים אותם באביב, ולכן יש לגזום אותם בסוף הקיץ או בסתיו, כאשר יש ספק התייעצו עם גוזם עצים מקצועי.

מה הכוונה בגיזום עץ?

גיזום הוא תהליך של הסרה סלקטיבית של חלקים מסוימים של צמח, כגון ענפים, ניצנים או שורשים, זה יכול להיעשות ממספר סיבות, כולל כדי לשפר את המראה שלו, לעודד ייצור פירות, או להסיר חלקים חולים או פגומים.

ישנן מספר דרכים שונות לגזום עץ, השיטה הנפוצה ביותר נקראת heading back, הכוללת כריתה של קצוות הענפים כדי לעודד צמיחה חדשה, זה נעשה בדרך כלל רק על עצים צעירים, מכיוון שהוא יכול להזיק לדגימות בוגרות יותר, שיטה נוספת נקראת דילול, הכוללת הסרה קפדנית של ענפים שלמים על מנת לשפר את צורתו ובריאותו הכללית של הצמח.

סוג הגיזום שיתבצע יהיה תלוי בסוג העץ שיש, כמו גם במטרתו, לדוגמה עצי פרי נגזמים בדרך כלל בסוף החורף או בתחילת האביב על מנת לעודד צמיחה חדשה שתניב יותר פירות.

גיזום הוא חלק חשוב בטיפול בעצים והוא יכול לעזור לשמור על בריאות העצים ונראות מיטבית.

ישנם ארבעה סוגי גיזום: דילול, כותרת, עיצוב והתחדשות.

דילול הוא הסרת ענפים מהעץ כדי לפתוח את החופה ולאפשר ליותר אור להגיע לעלים, הכותרת היא כריתה של ענף לנקודת החיבור הטבעית שלו או לניצן, עיצוב הוא פיסול של צורת עץ על ידי הסרה סלקטיבית של ענפים. התחדשות היא הסרת ענפים מתים או חולים כדי לשפר את בריאות העץ.

מה קראנו עד עכשיו?

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים